Насіння кукурудзи Нертус з'явилось на ринку України відносно недавно – з 2013 року. Це гібридний сорт, який пристосований до клімату країни, добре протистоїть несприятливим погодним умовам та не піддається грибковим захворюванням. Найкращими поясами для вирощування даного сорту вважаються степ і лісостеп.
Характеристики насіння кукурудзи Нертус
Головні характеристики сорту:
відноситься до класу ранньо-, середньостиглих сортів;
період вегетації – 113-115 днів;
висівається для вирощування зерна і переробки стебел на силос;
найбільша врожайність зафіксована при висіванні у грунт зони лісостепу, степу.
Насіння виведене в лабораторії Сербії.
Переваги сорту
Широке використання насіння кукурудзи Нертус, яке варто купляти у перевірених постачальників, і великий попит на нього пояснюється наступними перевагами вирощування культури:
швидкий темп росту і формування плодоніжок;
в процесі селекційного виведення було досягнуто здатності культури формувати 2 качана, що гарантує високі показники врожайності;
протистоїть різноманітним захворюванням: пухирчастій сажці, фузаріозі, гельмінтоспоріозі;
має товсте міцне стебло, яке не вилягатиме під вітрами, не боїться весняних заморозків, літньої посухи, осіннього холоду, різких перепадів температур.
Саме тому фермери і підприємці на своїх полях засівають даний сорт кукурудзи, адже навіть при мінімальному догляді, він принесе очікувані високі урожаї.
Особливості сорту кукурудзи Нертус
Сорт кукурудзи Нертус має добре розгалужену кореневу систему, яка може поглинати вологу глибоко із землі і затримувати її на період посушливої погоди. Еластичне стебло не вилягає під дією поривистих вітрів, які характерні для зони степу. За хорошої погоди повністю сформовані дорослі стебла кукурудзи виростають до 200-230 см у висоту. Качани мають циліндричну форму і поздовжні 14-16 рядів зерен.
Прогнозована врожайність сорту – 140 ц/га, а при переробці на силос – близько 500 ц/га. Але ці показники можуть змінюватися під впливом температурних умов, якості ґрунту, рівня вологості. Максимальну врожайність можна отримати, висіявши культуру ранньою весною, регулярно поливаючи, а також підживлюючи рослини по листу необхідними мінералами: цинком, фосфором, азотом. Підживлення проводиться в період закладання репродуктивних органів, адже в цей період кукурудза росте поволі.
Варто зауважити, що нерегульоване використання азотних добрив може погіршити процес зростання рослин та їх вилягання через ослаблення стебел. Кукурудза Нертус не повинна висіватися занадто густо – це відіб'ється на врожайності. У степовій зоні оптимальна густота рослин на зерно становить 55-65 тис шт/га, а на силос – 70-75 тис шт./га.